Pitching Forum

Zapraszamy autorów projektów filmów dokumentalnych do wzięcia udziału w PITCHING FORUM, który odbędzie się podczas Festiwalu NNW w Gdyni.

PITCHING FORUM ­ to spotkania filmowe, których celem jest pitching i marketing filmu dokumentalnego zajmującego się najnowszą historią polski.

PITCHING czyli krótka, publiczna (od 2 do 5 minut) prezentacja projektu przed gronem potencjalnych redaktorów zamawiających, producentów i sponsorów. Jedna z obowiązujących form zdobywania finansowania we współczesnym biznesie filmowym, towarzysząca każdemu ważniejszemu festiwalowi filmowemu.

PITCHING FORUM to jedno z najważniejszych wydarzeń FESTIWALU NNW. Uczestnicy będą mieli szansę zaprezentować swoje projekty przed gronem redaktorów zamawiających Telewizji Publicznej (TVP1, TVP2, TVP Historia, TVP Kultura,), Fokus TV a także przed przedstawicielami IPN i Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, które również zajmują się produkcją i promocją filmów.

Zajęcia PITCHING FORUM prowadzone są w formie warsztatów. Na warsztatach, uczestnicy przygotowują projekty do prezentacji w konsultacji z wybitnymi twórcami i ekspertami. Zapoznają się z zasadami rynku filmowego i poznają decydentów z branży filmowej oraz ich potrzeby.

Organizatorem PITCHING FORUM jest SCENA KULTURY. SCENA KULTURY to stowarzyszenie prowadzące projekty z zakresu organizacji dużych wydarzeń kulturalnych i oświatowych. SCENA KULTURY jest głównym organizatorem Festiwalu NNW.

Już wkrótce udostępnimy odpowiednie formularze zgłoszeniowe oraz informacje o terminach aplikacji .

Wszelkie pytania prosimy kierować pod adresem mailowym:
biuro@festiwalnnw.pl

 

 9. Festiwal Filmowy NNW odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym

Organizatorzy
Stowarzyszenie Scena Kultury

Miasto Gdynia